Deep Web Ne Demek ?

Deep Wep kelime anlamı olarak tam bir anlam ifade etmiyor aslında. Ama kullanımına bakıldığında derin internet, internetin gizli kalan kısımları, ulaşmak için biraz çaba sarf etmemiz gereken kısmı diye nitelendirilebilir. Normal internet sayfalarının 5 katı dana büyük bir yapı olduğu söyleniyor.

İşin özü biraz daha illegal bir yapı olduğu ve denetlemesi mümkün olmadığı için hemen her şey deep web de mümkün gibi. Kişisel sunucular üzerinden daha çok yayın yapıldığı için ve herhangi bir süreklilik arz etmediği için isteyen istediği zaman sayfasını açıp kapatabiliyor.

Yapının içeriğini daha çok illegal  veriler oluşturduğun haliyle bu yapıların sahipleri de çok meşru insanlar değil ve buradan yapının ne amaçla kullanıldığı da açıkça ortaya çıkmış oluyor.

Tor browser ile girilebilen yapıyı tavsiye etmiyoruz. İnsanı kusturacak cinsten iğrençlik orada. Arka mahalle sanki. Keşi, hırsızı toplanmış iş ilanı vermiş oralara. 

 

Hakkında oldukça bilgi kirliliği olan şehir efsanesidir. Doğruluk payı olanlarda var elbet ama abartanlarda çok. İnternetin yeraltı dünyası diye özetlenebilir.