İnstagram’da Spam veya Spamlamak Ne Demek?

İnstagram‘da Spam Ne Demek? Spam hesap nasıl oluyor? Takipçi kasanlar satın mı alıyor?

Spam hesapları temizlemekte ne oluyor?

Spam mesaj nedir? Spamlamak nasıl olur?

İnstagram kullanıcıları gelen uyarılar ve duyulan rahatsızlıktan dolayı bu soruların cevaplarını arıyor.

Öncelikle spam hesapları temizlemek konusuna bir bakalım. Bilindiği üzere internet üzerinde instagram veya diğer sosyal medya hesaplarını takip edeceğini iddia ederek belirli bir ücret karşılığında takipçi satan siteler veya hesaplar mevcut. Bu satılan takipçi hesaplarının bir çok belirli bir kişiye ait olmayan sırf bu işlem için oluşturulmuş hesaplar. Bunun farkında olan site yöneticileri zaman zaman bu hesapları kapatmakta. Haliyle satın alınan takipçi sayıları da kapanan hesaplardan dolayı azalmakta.

Diğer bir husus spam mesajlar. Yığın mesaj olarakta tabir edilen bu mesajlar bir hesaba aynı anda veya sürekli olarak mesaj gönderilmesidir. Öyle ki kullanıcı bıktıracak kadar. Bu durumun önüne geçmek için genellikle spam veya gereksiz klasörleri mevcuttur. Gelen mesajların büyük çoğunluğu oraya düşer ve o klasör belirli aralıklarla sistem tarafından otomatik temizlenir.

Bu konuda eğer size gelen böyle bir mesaj yığını var ve spam olarak görünmüyor, direkte düşüyorsa gönderen hesabı şikayet edebilirsiniz.